top of page

Хати-музеї

Кожна хата, у свій час, була покинута своїми мешканцями, а зараз це справжні витвори мистецтва. Хата легенд, хата-галерея, хата театру... в кожному місці живе свій творчий дух.

4.png

Хата-музей кераміки

Хата каменотеса Данила Шпаркого. Побудована близько 1918 року. У цій хаті виник перший з усіх музеїв родини Альошкіних. Поруч є залишки стодол, що побудовані «насухо» — з каменю без цементу.

Етнографічний обʼєкт і можливий майданчик-фортеця для дітей.

Всередині музею зберігаються речі, повʼязані з пленером «Подільський оберіг»: плакати, фотографії робіт, каталоги виставок учасників пленеру. Це доповнення того, що залишилося від «Подільського оберегу» в Буші, бо саме тут, у Букатинці, був осередок каменотесів.

У хаті ще є давні речі, які належали попередньому господареві: вулик, зільниця.

Хата-музей кераміки
Хата-галерея

Хата-галерея

Хата-галерея картин Олексія та Людмили Альошкіних, Віктора Антончика, Олени Біхунової, роботи дітей.

Інша кімната — дитячих іграшок, старовинних і сучасних, також авторських.
Має серію розписаних черепів тварин.

4.png

Світлиця

Хата 60-х років XX ст.

Найпросторіша хата для проведення майстерень, поетичних читань. Містить твори різних художників та порожні стільці із підписами імен художників та просто добрих людей.

4.png
Світлиця
Хата-музей Подільського Оберегу

Хата-музей Подільського Оберегу

Це всеукраїнський пленер скульпторів-каменотесів, який проводиться майже щороку в с.Буша, починаючи з 1986-го. Олексій та Людмила Альошкіни від початку були частиною цього пленеру: як натхненники та учасники.

У цій хаті жив керівник Каменотесної артілі, а під час пленерів у ній ночували скульптори. У хаті залишилися автентичні лежаки.

Внутрішні стіни хати розписані образами оберегу, в які вписані імена учасників «Подільського оберегу» з різних міст України.

4.png

Хата-театру (музика, ляльки, тіні)

Під час війни у цій хаті переховувався десятирічний хлопчик єврей Архміль Гудман. Один із тих, кого вели з Чернівецької області на розстріл у Яругу. Був врятований господинею цієї хати.

Хата, призначена для театрально-музичних

перфоменсів. У кімнаті ліворуч зберігаються ляльки для вистав. Кімната праворуч має сцену, підсвітку для театру тіней і багато музичних інструментів, що зроблені з речей побуту. У цьому просторі має свої коріння театр тіней.

4.png
Хата-театру (музика, ляльки, тіні)
Хата-шалерея

Хата-галерея

Хата столяра Діда Максима. У цій хаті ночували учасники гурту «Тік», а на фоні неї вони знімали кліп на пісню «Ендорфіни».

У хаті зберігаються здебільшого витвори корнепластики.

4.png

Хата-музей видатних людей

У цій хаті зростав Кирило Любчик — мореплавець, який відвідав близько 80-ти країн та Південний полюс.

Хата-музей видатних людей Букатинки і всього краю.

4.png
Хата-музей видатних людей
bottom of page